بسوی ظهور

مهدویت از منظر قرآن و روایات

بسوی ظهور

مهدویت از منظر قرآن و روایات

بسوی ظهور

امیرالمومنین (ع): «هرکس در ذلّت فراگیری دانش ساعتی صبر نکند در ذلّت جهل تا ابد باقی خواهد ماند.».

آْیا ستاره ی دنباله داری در راه زمین است؟ آیا این ستاره می تواند همان وعده روایات باشد؟

النین نام ستاره دنباله داریست که مدتی قبل کشف شد ، هرچند کشف این دنباله دار مباحث گوناگونی را به دنبال داشت اما آنچه برای ما قابل تامل و توجه می باشد ، شباهتهای زیادی است که میان این دنباله دار و ستاره دنباله داری که در روایات عصر ظهور ، آشکار شدن آن بعنوان یکی از نشانه ای بسیار نزدیک به ظهور ، مطرح شده است :

 

«وَ طُلُوعُ‏ نَجْمٍ‏ بِالْمَشْرِقِ‏ یُضِی‏ءُ کَمَا یُضِی‏ءُ الْقَمَرُ ثُمَّ یَنْعَطِفُ حَتَّى تَکَادُ یَلْتَقِی طَرَفَاه‏»[1]

طلوع ستاره درخشان در سمت مشرق که همچون ماه می‌درخشد ، سپس دو جانب آن خم گردد که نزدیک شود که آن دو جانب به همدیگرمتّصل شوند...

 

" سوگند به آسمان و کوبنده شب"! (وَ السَّماءِ وَ الطَّارِقِ‏).

و تو نمى‏دانى کوبنده شب چیست"؟! (وَ ما أَدْراکَ مَا الطَّارِقُ‏).

" ستاره‏اى است بلند و درخشان و شکافنده تاریکها" (النَّجْمُ الثَّاقِبُ‏).[2]

 

  [تفسیر القمی‏]: وَ السَّماءِ وَ الطَّارِقِ‏ قَالَ الطَّارِقُ النَّجْمُ الثَّاقِبُ وَ هُوَ نَجْمُ الْعَذَابِ وَ نَجْمُ الْقِیَامَةِ وَ هُوَ زُحَلُ فِی أَعْلَی الْمَنَازِل‏.»[3]

امام باقر ع فرمود: طارق و کوبنده ی شب، ستاره ای ست درخشان و شکافنده، و آن ستاره ی عذاب است و ستاره ی قیامت و آن زحل است در بالاترین جایگاه.

 

(آنچه که در  ادامه می آید بر اساس مستندات علمی است و اشکالات احتمالی بر عهده ی مراجعی است که البته سعی گردیده در حد امکان معتبر باشند.لازم به ذکر است کسی قصد معین کردن وقت برای ظهور را ندارد و انطباق های صورت گرفته فقط بر اساس احتمالات است و ممکن است هیچگاه به حقیقت نپیوندند.)

  

عزیزانی که کم و بیش با بحث های نجومی آشنا هستند می دانند در اوایل دسامبر 2010 ستاره دنباله داری به نام النین(elenin) کشف شد که بحث های فراوانی را با خود به دنبال داشته است.اینکه چرا در محافل نجومی این دنباله دار مسئله ساز گردید از چند جنبه قابل کنکاش و بررسی است.

 

اول اینکه این دنباله دار فقط یک سال قبل از عبور از نزدیک زمین(0.23 AU) شناسایی گشت و چنین امری برای محققان جای سوال داشت که به چه دلیل این جرم آسمانی کمی دیر رصد گشته است؟!؟ ناسا که  همواره ادعا دارد تمامی فضا  را تحت کنترل خود دارد نتوانستنه است یک دنباله دار که اندازه ی متوسطی را هم دارد شناسایی کند و این کار باید توسط یک ستاره شناس معمولی روسی و با یک تلسکوپ ساده صورت گیرد.این خود اولین تردید ها را به دنبال داشت!

نام این ستاره شناس روسی لئونید النین است و او این دنباله دار را در دسامبر 2010 میلادی و با تلسکوبی به قطر 18 اینچ کشف کرد.

بعضی ها به غلط حرف از نا معین بودند این فرد به میان می آوردند و او را یک شخصیت مجازی معرفی می کردند که برای آماده کردن افکار عمومی تعبیه گردیده است.

یکی از دلایل این امر شباهت نام النین (11/9=EleNin=Eleven+Nine)با 11 سپتامبر  بود؛روزی که تاریخ ویژه ای است و پیش بینی برخورد اجسام مختلف به زمین را تداعی می کند و همچنین در حوالی عبور همین دنباله دار است. خیال پردازی های دیگری هم درباره ی این اسم موجود است که جای بحث ندارد.

 

http://www.planetxusa.com/leonid-elenin-is-a-fabricated-name-leonid-e-l-e-nin-back-to-square-one-with-planet-x-and-nibiru-the-destroyer-lives/

 

بنده ی حقیر شخصا مدت ها است سایت این فرد را دنبال می کنم(لینک پایین) و اطلاعات مناسب و کاملی را که درباره ی دنباله دار اکتشاف شده توسط خودش اعلام می گردد را بررسی کرده ام.این فرد برای رهایی از این گمانه زنی ها حتی یک مصاحبه ی اختصاصی با شبکه تلویزیون روسیه انجام داد(عکس زیر) و آن را در سایت شخصی اش قرار داده تا این فرضیات را کمرنگ کند.(البته سیستم های امنیتی می توانند از این فرد به شیوه های دیگر هم سوء استفاده کنند که در رابطه آن ها هنوز هم شبهاتی مطرح است):

 

http://spaceobs.org/en/tag/comet-elenin/

 

 

نکته ی بعدی که همگان را دچار تشکیک در النین کرد طفره رفتن ناسا از اعلام خصوصیات این دنباله دار است که هنوز هم تا حدی ادامه دارد.البته ناسا بعد از مدتی مدار النین را شبیه سازی کرد که در آدرس زیر می توانید مشاهده کنید. با این حال قطر آن هنوز مشخص نشده است.(البته به گفته ی کاشف آن 3 تا 4 کیلومتر قطر دارد

.اطلاعات و مقالات کاملی از دنباله دار النین در سایت لئونید النین در بالا آمده است.)در همان روزهای نخست بعد از اعلام رسمی پذیرفته شدن این دنباله دار، در (Buzzroom) ناسا مطلبی قرار گرفت که حاکی از نزدیکی بسیار این دنباله دار در آینده به زمین و احتمال برخورد آن بود؛ اما بلافاصله این امر حذف گردید و ناسا اعلام کرد که این یک گمانه زنی غیر علمی بوده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

البته به نظر این امر طبیعی است و در محاسبات اولیه غیر قابل اجتناب است که بعدها هم مورد تایید واقع شد. نکته ی جالب در مدار این دنباله دار می توانید مشاهده کنید دوره ی چرخش آن است که بیش از 10000 سال بر آورد شده است . این دوره بسیار زیاد است به طوری که در شبیه ساز ناسا (در لینک زیر) مسیر آن به طور کامل قابل دنبال کردن نمی باشد.

 

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=C/2010%20X1;orb=1;cov=0;log=0;cad=1#orb

 

 

با این تفاسیر هنوز هم مشکلی وجود ندارد و این وقایع را می توان از نظر علمی قابل قبول دانست.اما مشکل از جایی شروع شد که افرادی بنا به احتمالات بالا و مطالبی که در ادامه عرض می کنم خبر از واقعه ای دادند که خیلی ها را به فکر انداخت و آن هم زلزله ی ژاپن بود.

به عنوان مثال لینک زیر که توسط یک خانم آمریکایی قبل از زلزله آپلود شده را مشاهده کنید:

 

http://www.youtube.com/watch?v=95zMdTvoqcQ&feature=player_embedded

 

 

مثل این فرد بسیاری دیگر هم از این دست هشدارها را مخابره کردند.اما این پیشبینی ها از کجا صورت گرفت و چگونه افرادی حرف از وجود زلزله ای مهیب در نیمه ی ماه مارس زدند(البته محل آن نا معلوم بود).

 

از مدت ها قبل در حدود دهه ی 70 میلادی برخی ار محققان بزرگ علوم فضایی صحبت از وجود شی ء ناشناخته ای را مطرح کردند که در نزدیکی منظومه ی شمسی است و موجب اختلال در مدار برخی سیارات مخصوصا آخرین سیاره های منظومه ی شمسی گشته است.این فرضیات ادامه داشت تا عده ای سیاراتی را ورای پلوتون پیدا کرده و دلیل این امر را به اثرات آنها ارجاع دادند.این احتمال اما هنوز موجود بود و در سال های پیش و با مطرح شدن سیاره ی به نام نیبیرو دوباره زنده گردید .پیش بینی سومریان از چرخش سیاره ای مرموز ،احادیث اسلامی ،اعتقادات ادیان و فرهنگ های دیگر نقاط دنیا ، کتاب هایی مقدسی مثل مکاشفات یوحنا و پیش گوی ها ی نوستر آداموس این فرضیات را تشدید می کرد.

 

امام باقر (علیه السلام):هر گاه عبّاسی به خراسان رسد، گیسوی سختی ‏آور در مشرق طلوع می‏کند.نخستین بار که طلوع کرد، برای نابودی قوم نوح بود، هنگامی که خدا غرقشان کرد. در زمان ابراهیم (علیه‏ السّلام)، آن گاه که او را در آتش افکندند و زمانی که خداوند فرعون وهمراهانش را نابود ساخت و هنگامی که یحیی پسر زکریّا کشته شد، طلوع کرد. پس هر گاه آن را دیدید، از شرّ فتنه‏ها به خدا پناه برید.طلوع این ستاره پس از گرفتن خورشید و ماه خواهد بود. سپس ]بنی‏ عبّاس[درنگ نمی‏کنند(دوام نمی آورند) [جز زمانی کوتاه]، تا آنکه اَبْقَع در مصر آشکار شود. ( الفتن، ص 148)

حَدَّثَنَا نُعَیْمٌ عَنْ سَعِیدٍ أَبِی عُثْمَانَ عَنْ جَابِرٍ الْجُعْفِیِّ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ عَلَیْهِ السَّلَامُ، قَالَ: «إِذَا بَلَغَ الْعَبَّاسِیُّ خُرَاسَانَ طَلَعَ مِنَ الْمَشْرِقِ‏ الْقَرْنُ ذُو الشَّفَا، وَ کَانَ أَوَّلَ مَا طَلَعَ أَمَرَ اللَّهُ بِهَلَاکِ قَوْمِ نُوحٍ‏ حِینَ غَرَّقَهُمُ اللَّهُ، وَ طَلَعَ فِی زَمَنِ إِبْرَاهِیمَ حَیْثُ أَلْقَوْهُ فِی النَّارِ، وَ حِینَ أَهْلَکَ اللَّهُ فِرْعَوْنَ‏ وَ مَنْ مَعَهُ، وَ حِینَ قُتِلَ یَحْیَى بْنُ زَکَرِیَّا، فَإِذَا رَأَیْتُمْ ذَلِکَ فَاسْتَعِیذُوا بِاللَّهِ مِنْ شَرِّ الْفِتَنِ، وَ یَکُونُ طُلُوعُهُ بَعْدَ انْکِسَافِ الشَّمْسِ وَ الْقَمَرِ ثُمَّ لَا یَلْبَثُونَ حَتَّى یَظْهَرَ الْأَبْقَعُ بِمِصْرَ».[4]

جابر جعفى از ابو جعفرع روایت کرده که گفت: موقعى که بنى عباس بخراسان برسند ستاره‏اى از مشرق در نزدیکى (ذو شفا) طلوع میکند و آن اول ستاره‏اى بود که طلوع کرد و خدا بغرق و هلاکت قوم نوح امر کرد. و در آن وقتى که حضرت ابراهیم را در آتش انداختند آن ستاره نیز طلوع کرد و آن موقعى که خدا فرعون و یاران او را هلاک کرد آن ستاره نیز طالع شد. و یکى از مواقعى که آن ستاره طلوع کرد وقتى بود که حضرت یحیى بن زکریا علیه السّلام را کشتند. وقتى که آن ستاره را دیدید از شر فتنه‏ها بخدا پناه ببرید و طلوع آن ستاره موقع گرفتن آفتاب و ماه خواهد بود بعد از آن طولى نمیکشد که (ابقع)[5] در مصر ظهور میکند.

 

 

 

 

حتی این امر تا آنجا پیش رفت که عده ای از انجیل خبر ظهور النین را استنباط کرده و آن را مطرح ساختند:

 

http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1369072/pg1

 

به بحث خودمان بر گردیم.اما این افراد چگونه از وقوع زلزله ی ژاپن آگاهی یافتند.در سال 2010 زلزله ی شدید دیگری در شیلی رخ داد بود.وقتی به مدار سیارات در آن تاریخ نگاهی بیندازیم ،می بینیم در آن روز ستاره ی دنباله دار النین ،خورشید و زمین در یک راستا قرار داشته اند و این امر بار دیگر در نیمه ماه مارس 2011 در حال رخ دادن بوده است و براین اساس عده ای احتمال خطر را بالا می دانسته اند.

 

موضوع به همینجا ختم نمی شود بعد و قبل از این حادثه بسیاری تحقیقات در رابطه با این امر صورت گرفت که تاییدی بر این نظر بود.شخصا چندین مقاله از دانشمندان این عرصه را دیده ام که از اختلالات عجیب سیارات دیگر منظومه شمسی در هنگام هم راستایی با این جرم آسمانی سخن گفته اند.(یک نکته عرض کنم حتی بسیاری بر این باورند که گرم شدن زمین تنها از گازهای گلخانه ای نیست و بحث هایی مثل نزدیک شدن جرم آسمانی و اختلالات مداری را با آن مرتبط می دانند.)به عنوان نمونه در لینک زیر که مقاله ای هم در ذیل آن قرار دارد صحبت ها و مقاله ی پرفسور امرباشیچ(Mensur Omerbashich)استاد دانشگاه لس آنجلس موجود است که سخن از رابطه ی زمین لرزه های رخ داده و ستاره ی النین به میان آورده است.

 

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_399682&v=e8uB80xx9Gg&feature=iv

 

 

 

اما هنوز هم فرضیات ضعیف بود زیرا که ماهیت النین برای همه ستاره شناسان واضح بود.با محاسبات انجام شده این یک ستاره ی دنباله دار معمولی است(چه به زمین بخورد و یا نه)و به هیچ عنوان نمی تواند عامل این رخدادها باشد.(حتی اگر تجربیات این را ثابت کند یک ستاره دنباله دار با جرم میلیون ها برابر کمتر از زمین و از آن فاصله ی دور نمی تواند عاملی برای زلزله به حساب آید.)

 

نقطه راهگشا ی این معما از آن جا آغاز شد که ستاره شناسان چینی اعلام کردند(لینک زیر) که یک شی ء ناشناخته پشت سر النین قرار دارد.(متاسفانه باز هم از این خبر به جای برداشت علمی برداشت تخیلی شد و عده ای اعلام کردند که کاروانی از بشقاب پرنده ها پشت سر النین قرار دارند!!!)

 

http://dimensionalbliss.com/2011/05/07/elenin-important-update/

 

 

 

 

این خبر یک شوک عظیم بود که به سرعت نگاه ها را به سمت خود معطوف ساخت.اما باز هم سازمان های فضایی در این رابطه سکوت کردند و دیگر کسی به طور جدی در این رابطه سخنی نگفت. به نظر دستی پشت پرده نمی خواهد ابعاد این قضیه روشنتر شود.قصد ندارم اینجا داستان بگویم و خیال پردازی کنم اما اگر کسی با تشکیلات عظیم اطلاعاتی و خبری غربی آشنا باشد می داند که حرکت غرب در این رابطه با چه ضوابطی جلو می رود.

 

ساخت فیلم هایی مثل2012 ،پیشگویی(Knowing)و مانند این ها با بودجه های بسیار عظیم، آماده سازی برای اتفاق مهمی است.اگر فیلم روزی که زمین از حرکت می ایستد را دیده باشید تنها چند ساعت به برخورد شهاب سنگ دولت آمریکا فقط به دانشمندان خود خبر از این برخورد داد.

فیلم 2012 هم به همین صورت بود؛تعدادی کشتی فقط برای افرادی خاص و آن هم به طور مخفیانه.

 

 

 

 

قبل از روشن کردن ابعاد اصلی مطلب می خواهم کمی به متون دینی خودمان رجوع کنم تا از این منظر هم کمی تامل کرده شاید راحت تر مطلب تبیین شود:

 

فَقَالَ فِیهَا بَعْدَ تَسْمِیَةِ مُلُوکِ بَنِی الْعَبَّاسِ:

 «وَ ثَمَّتَ الْفِتْنَةُ الْغَبْرَاءُ وَ الْقِلَادَةُ الْحَمْرَاءُ، وَ فِی عُنُقِهَا قَائِمُ‏ الْحَقِّ، ثُمَّ أَسْفَرَ عَنْ وَجْهٍ بَیْنَ أَجْنِحَةِ الْأَقَالِیمِ کَالْقَمَرِ الْمُضِی‏ءِ بَیْنَ الْکَوَاکِبِ الدَّرَارِیِّ، أَلَا وَ إِنَّ لِخُرُوجِهِ عَلَامَاتٍ‏ عَشَرَةً، فَأَوَّلُهُنَّ طُلُوعُ الْکَوْکَبِ الْمُذَنَّبِ، وَ یُقَارِبُ مِنَ الْمُحَاذِی، وَ أَیَّ قُرْبٍ، وَ یَتْبَعُ بِهِ هَرْجٌ وَ شَغْبٌ، فَتِلْکَ أَوَّلُ عَلَامَاتِ الْمُغَیَّبِ، وَ مِنَ الْعَلَامَةِ إِلَى الْعَلَامَةِ عَجَبٌ، فَإِذَا انْقَضَتِ الْعَلَامَاتُ الْعَشْرُ ظَهَرَ فِیهَا الْقَمَرُ الْأَزْهَرُ، وَ تَمَّتْ کَلِمَةُ الْإِخْلَاصِ عَلَى التَّوْحِیدِ بِاللَّهِ رَبِّ الْعَامِلِینَ».[6]

«فتنه تیره و گردن بند قرمز تمام شد و قائم حق در بین آن است، بعد از آن هفت اقلیم چون ماه نورانى و چون ستاره درخشنده خواهند شد، آگاه باشید که براى خروج مهدى علیه السّلام ده علامت خواهد بود: طلوع ستاره دم دار که از مجارى، نزدیک خواهد شد و بعد از آن فتنه و آشوبهائى بپا مى ‏شود این اول آن علامتها بود، و از آن علامت تا علامت دیگرى عجائبى بوجود مى ‏آید و ماه نورانى در بین انقضاء أین علائم ده‏گانه خواهد بود.»

 

 « وَ طُلُوعُ‏ نَجْمٍ‏ بِالْمَشْرِقِ‏ یُضِی‏ءُ کَمَا یُضِی‏ءُ الْقَمَرُ ثُمَّ یَنْعَطِفُ حَتَّى یَکَادَ یَلْتَقِی طَرَفَاه‏»[7]

«طلوع ستاره ای از مشرق که مانند ماه می درخشد و روشنی می بخشد، این ستاره به شکل ماه جدید و دوطرف آن به گونه ای کج می باشد که نزدیک است از کجی به هم وصل شود.»


وَ قَالَ أَبُو عَلِیٍّ النَّهَاوَنْدِیُّ: وَجَدْتُ فِی کِتَابٍ لِبَعْضِ إِخْوَانِنَا: رُوِیَ عَنِ الصَّادِقِ (عَلَیْهِ السَّلَامُ)، أَنَّ أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ (عَلَیْهِ السَّلَامُ)، قَالَ: قَالَ لِیَ النَّبِیُّ (صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ):

یَا عَلِیُّ، صَاحِبَ الْحُلِیِّ، أُخْبِرُکُمْ بِأَمْرِی، أُنْذِرُکُمْ بَأْسَ الْمَهْدِیِّ، یُقِیمُ فِیکُمْ سُنَّةَ النَّبِیِّ، وَ ذَلِکَ عِنْدَ بَیْعَةِ الصَّبِیِّ، عِنْدَ طُلُوعِ الْکَوَاکِبِ الدُّرِّیَّةِ، یَفْزَعُ مَنْ بِالْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ.»[8]

 امیرالمومنین ع فرمود: پیامبرص به من فرمودند: ای علی! صاحب زینتها، شما را باخبر میسازم از امرم، شما را هشدار میدهم از عذاب مهدی عج، او در میان شما سنت پیامبر را بپا میدارد، و این در زمان بیعت کردن با کودک و طلوع ستارگان درخشان خواهد بود، و هر کس در مشرق و مغرب عالم است خواهد ترسید.»


در برخی از روایات طلوع ستاره های دنباله دار از علایم ظهور به حساب رفته است چنان که

از بعضى از خطب جناب امیر المؤمنین علیه السّلام چنین نقل شده که فرمودند:

«الا انّ لخروجى علامات عشرة اوّلها تحریق الرایات فی اذقّة الکوفه و تعطیل المساجد و انقطاع الحاج و خسف و قذف بخراسان و طلوع الکواکب المذنبه و اقتران النجوم و هرج و مرج و قتل و نهب، فتلک علامات عشرة و من العلامة إلى العلامة عجب عجب، فإذا تمّت العلامات قام قائمنا.»[9]

«بدانید برای خروج من ده علامت است که اوّلین آنها سوزاندن پرچم ها در کوچه های کوفه

، تعطیلی مساجد و حجّ، فرورفتگی زمین و پرتاب شدنی در خراسان، طلوع ستارگان دنباله دار، و جمع شدن ستارگان، هرج و مرج، قتل و غارت. پس اینها علامت های دهگانه است. و از هر علامتی تا علامت دیگر، عجائب بسیار است، پس هنگامیکه علامت ها کامل شد قائم ما قیام میکند.»

 

و همچنین فرمود:

«..وَ بَدَا لَکُمُ النَّجْمُ ذُو الذَّنَبِ مِنْ قِبَلِ الْمَشْرِقِ وَ لَاحَ لَکُمُ الْقَمَرُ الْمُنِیرُ فَإِذَا کَانَ ذَلِکَ فَرَاجِعُوا التَّوْبَة...»[10]

«یعنی برای شما ستاره دنباله داری از جانب خاور آشکار و ماهتاب پرفروغی ظاهر می شود در این هنگام به توبه باز گردید.»

 

«در ماه صفر نشانه ای خواهد بود و ستاره ای دنباله دار آشکار می گردد.»[11]

جای تامل دارد که زمان اولین دیدن این ستاره برابر با (دسامبر 2010)ماه محرم بود که مدتی بعد قیام کشور های عربی آغاز گردید.

 

بعد از مطرح شدن بحث های زلزله و غیره عده ای از منجمان که به امکانات سازمانی دسترسی نداشتند با تلسکوپ های خود به موضع النین نگاه می کردند اما باز هم چیز خاصی مشاهده نشد؛ تا اینکه محققان احتمال دقیق تری را مطرح کردند.

اگر قرار باشد شیئی باعث زلزله شود باید دارای میدان عظیم گرانشی باشد و این شی نمی تواند چیزی به غیر از یک ستاره ، سیاه چاله یا چیزی شبیه به آنها باشد.اما ستاره همیشه با تلسکوپ های معمولی هم قابل رویت است چه برسد به عکس های دقیق و کامل موجود که در دسترس عموم هم قرار دارد. پس این احتمال مطرح گردید که  قاعدتا با جرم آسمانی طرف هستیم که از خود نه تنها نور نمی دهد بلکه مانند سیاه چاله نور را به سمت خود جذب می کند؛یا اینکه بسیار خنک تر از آن است که مثل یک دنباله دار نور ساطع کرده و به راحتی مشاهده شود. تنها راه دیدن این شیء استفاده از تلسکوپ های مادون قرمز مخصوص است که تعداد آن ها با دقت مورد نظر در جهان بسیار محدود است.

 

هنگامی که محققان به عکس هایی که توسط تلسکوپ مادون قرمز از النین گرفته شده بود رجوع کردند  (عکس پایین)جرم فضایی را مشاهده کردند که مثل آن دیده نشده بود.اگر شما هم این شیء را با دیگر اجرام آسمانی مقایسه کنید مطمئنا شگفت زده خواهید شد.

اینکه ناسا از مدت ها پیش از این قضیه اطلاع داشته تقریبا حتمی است زیرا اولین خبرها از این موضوع و عکس های درز کرده با این فناوری بالا قطعا از محدوده ی خود آن ها به بیرون راه پیدا کرده است.پس در یک فرآیند تدریجی و با پیدا کردن درکی صحیح از قضیه و رجوع به محل دقیق این جرم آسمانی دانشمندان توانستند با نرم افزار ها و عکس های IRAS(ماهواره ی مادون قرمز است که از فضا با اشعه مادون قرمز به طور کامل عکس برداری کرده) این جرم  عجیب را مشاهده کنند.

 

http://www.youtube.com/watch?v=I8dxNKU8rws&feature=channel_video_title

 

 

 

آنچه باید عرض کنم اینکه این جرم عجیب خصوصیات هیچکدام از اجرام شناخته شده را ندارد و یک توده ی نامرئی بسیار عظیم است که فقط خدا می داند چه خصوصیاتی را قرار است از خود به نمایش بگذارد.

 

وَالسَّمَاءِ وَالطَّارِقِ ﴿١ وَمَا أَدْرَاکَ مَا الطَّارِقُ ﴿٢ النَّجْمُ الثَّاقِبُ ﴿٣

 

سوگند به آسمان و کوبنده ی شب1 و تو نمی‌دانی کوبنده شب چیست٢آن ستاره ی شکافنده است که پیش می رود3

 

در احادیث است که طارق همان ستاره ی قبل از ظهور است . خداوند می فرماید شما چه دانید که طارق چیست ستاره ای که می شکافد و جلو می رود.چرا خداوند از لفظ ستاره ای که حرکت می کند استفاده کرده است و کدام ستاره است که قابلیت حرکتی با این سرعت را داشته و تاریکی را می شکافد و جلو می رود؟ خداوند چه عجیب انسان مدعی علم را به سخره می گیرد و نادانی انسان نسبت به این جرم آسمانی را به رخش می کشد.

 

به نظر مدار این شی ء منطبق و در کنار دنباله دار النین است و دلیل حرکت عجیب النین از همین شی ء سرچشمه می گیرد.با افشاء هر چه بیشتر ابعاد این قضیه آرام آرام باید منتظر موضع گیری های رسمی باشیم.البته عرض کردم که موضع نظام سرمایه داری چگونه است. چند روز پیش بود که رئیس ناسا یک پیام عجیب هشدار آمیز اعلان کرد(در لینک زیر این پیام بررسی شده است) و آنطوری که از خبر ها مشخص گردیده به کارکنان ناسا دستورات خاصی برای آمادگی با حوادث پیش رو داده شده است.

 

http://www.youtube.com/user/jcattera#p/u/4/TOBLb2ZeACs

 

اگر به لینک سایت ناسا در زیر رجوع کنید سخنان رئیس این موسسه و توضیحاتی برای یک به اصطلاح مانور را خواهید یافت.حتی در کلیب پایین تر آن دستورات عجیبی در رابطه با ذخیره کردن یک هفته ی غذا و آب و...قابل مشاهده است.لینک های کنار صفحه یک آمادگی همگانی ارگان های مختلف را اعلان می کند.البته به گفته ی خودشان این ها فقط یک آماده سازی و مانور معمولی است.الله اعلم.

 

http://www.nasa.gov/centers/hq/emergency/personalPreparedness/index.html

 

هر گاه ستاره ای سرخ را دیدی که آن را نمی شناسی و در مسیرحرکت ستارگان قرار ندارد و در آسمان از جایی به جایی دیگر می رود و مانند ستون است، در حالی که ستون نیست، پس بی گمان،چنین چیزی نشانۀ جنگ، بلاها، کشته شدن بزرگان، زیادی شرور و اندوه ها و آشوب در میان مردم است(الاختصاص، ص162)

«وَ إِذَا رَأَیْتَ کَوْکَباً أَحْمَرَ لَا تَعْرِفُهُ وَ لَیْسَ عَلَى مَجَارِی النُّجُومِ یَنْتَقِلُ فِی السَّمَاءِ مِنْ مَکَانٍ إِلَى مَکَانٍ یُشْبِهُ الْعَمُودَ وَ لَیْسَ بِهِ فَإِنَّ ذَلِکَ آیَةُ الْحَرْبِ وَ الْبَلَایَا وَ قَتْلِ الْعُظَمَاءِ وَ کَثْرَةِ الشُّرُورِ وَ الْهُمُومِ وَ الْآشُوبِ فِی النَّاس‏.»[12]

 

 

امام باقر (علیه السلام) فرمود:پیش از قیام قائم (علیه السلام) مردم به وسیلۀ آتشی که در آسمان آشکارمی شود و سرخی ای که آن را فرا می گیرد، از گناهانشان بازداشته می شوند. و بفرورفتن زمینى در بغداد، و زمینى در بصره، و بخونریزى و خرابى خانه‏ها و نابودى مردم آنجا، و بگرفتن ترس عمومى مردم عراق را بطورى که آرام نداشته باشند.»[13]

الْحُسَیْنُ بْنُ یَزِیدَ عَنْ مُنْذِرٍ الْخُوزِیِّ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ سَمِعْتُهُ یَقُولُ‏: یُزْجَرُ النَّاسُ‏ قَبْلَ‏ قِیَامِ‏ الْقَائِمِ‏ ع عَنْ مَعَاصِیهِمْ بِنَارٍ تَظْهَرُ فِی السَّمَاءِ وَ حُمْرَةٍ تُجَلِّلُ السَّمَاءَ وَ خَسْفٍ بِبَغْدَادَ وَ خَسْفٍ بِبَلَدِ الْبَصْرَةِ وَ دِمَاءٍ تُسْفَکُ بِهَا وَ خَرَابِ دُورِهَا وَ فَنَاءٍ یَقَعُ فِی أَهْلِهَا وَ شُمُولِ أَهْلِ الْعِرَاقِ خَوْفٌ لَا یَکُونُ لَهُمْ مَعَهُ قَرَارٌ.»[14]

 

 

 

اثرات این شی بر روی جو می تواند باعث سرخی اتمسفر شود امری سال ها پیش به خاطر اثرات گرانشی خورشید به وقوع پیوست است.در احادیث سخن از طولانی شدن روزی قبل از ظهور و طلوع خورشید از مغرب است که می تواند ناشی از این شی ء باشد.حتی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در غیر وقت طبیعی اش هم بر همین اساس قابل بررسی است.

 

در آسمان سال 2011 و 2012 بسیاری از اجرام دیگر هم وجود دارند که محققان را به خود مشغول کرده اند.شهاب سنگ 45p honda که نیمه ی ماه رمضان امسال از کنار زمین عبور می کند.(احادیثی که از برخورد شیء آسمانی به زمین در نیمه رمضان قبل از ظهور حکایت می کند تقریبا تواتر لفظی دارد.)

 

این شی مرموز عظیم نامرئی(که البته ابعاد مرئی آن با نزدیک شدنش مشخص می گردد) بر اساس محاسبات از اوایل ماه رمضان(و حتی زودتر) تاثیرات واضح آن بر روی زمین آغاز می شود و با سرخ کردن احتمالی جو زمین وجود خود را مرئی خواهد کرد.این شی ء دارای دو دنباله ی عجیب در اطراف خود است که مانند دو پر یک پرنده به نظر می رسند.

 

نکته ی که به نظرم جالب است اینکه ابجد فارسی النین برابر ابجد قائم و برابر با ابجد امام مهدی است.در پایان عرض کنم که این ها فقط برآورد احتمالات مطرحه بود و هیچ الزامی در تحقق آن وجود ندارد و صرفا جهت اطلاع افکار عمومی ذکر گردید.

 

اللهم عجل لولیک الفرج

حسن.س[1] کشف الغمة فی معرفة الأئمة / ج‏2 / 457 / باب ذکر علامات قیام القائم ع و مدة أیام ظهوره و شرح سیرته و طریقة أحکامه و طرف مما یظهر فی دولته .....  ص : 457

[2] سوره طارق، آیه1-3  ، ترجمه از تفسیر نمونه، ج‏26، ص: 360

[3] بحار الأنوار ؛ ج‏7 ؛ 108   -  تفسیر القمی، ج‏2، ص: 415

[4] التشریف بالمنن فی التعریف بالفتن / 103 / الباب 63 فیما ذکره نعیم بن حماد من علامة تطلع من المشرق کالقرن. ..... ص : 103

الملاحم و الفتن، یا فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، ص: 27


الفتن ابن حماد / 148 / 21 - ما یذکر من علامات من السماء فیها فى انقطاع ملک بنى العباس ..... ص : 148


[5] ( 1)- ابقع مردى است زیرک و سیاس که دچار بلاء نشود- قاموس.

[6] التشریف بالمنن فی التعریف بالفتن / 270 / الباب 58 فیما نذکره من خطبة مولانا علی علیه السلام، المعروفة باللؤلؤة، ..... ص : 270


[7] الإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد / ج‏2 / 368 / فصل فی ذکر علامات الإمام المهدی ع .....  ص : 368

[8] طبرى آملى، محمد بن جریر، دلائل الإمامة، 1جلد، بعثت - قم (ایران)، چاپ: 1، 1413 ه.ق.

[9] العبقری الحسان ؛ ج7 ؛ ص280

 نهاوندى، على اکبر، العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان (عجل الله تعالى فرجه الشریف)، 9جلد، مسجد مقدس جمکران - قم (ایران)، چاپ: 1، 1386 ه.ش.

[10] الکافی (ط - الإسلامیة) ؛ ج‏8 ؛ ص66

کلینى، محمد بن یعقوب، الکافی (ط - الإسلامیة) - تهران، چاپ: چهارم، 1407 ق.

[11] الفتن ابن حماد ، ص148

 [12]الإختصاص ؛ النص ؛ ص162

مفید، محمد بن محمد، الإختصاص - ایران ؛ قم، چاپ: اول، 1413 ق.

[13] الإرشاد ترجمه رسولى محلاتى، ج‏2، ص: 353

 

[14] الإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد / ج2 / 378 / فصل فی ذکر علامات الإمام المهدی ع  ص : 368

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۵/۲۵
علی مویدی

نظرات  (۱)

هر راه به جز راه تو کج خواهد شد
بی لطف تو آسمان فلج خواهد شد
ما منتظران اگر بخواهیم همه 
امسال همان سال فرج خواهد شد

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">